Edycja 2018

KATEGORIA ABSOLWENY - GIMNAZJUM

Radomił Janus uczeń klasy IIIb

Uzyskał średnie ocen końcowych :

- w kl. I  5,92 oraz wzorowe zachowanie

- w kl. II 5,87 oraz wzorowe zachowanie

- w kl. III 5,94 oraz wzorowe zachowanie

Uzyskał najwyższy w szkole wynik egzaminu gimnazjalnego - średnia 95,6%

W 2018 roku uzyskał tytuł Laureata w Wojewódzkim Konkursie Biologicznym. Brał udział w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego oraz Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej, zajął III miejsce w V Powiatowym Konkursie Języków Obcych.

Barbara Senger

Absolwentka Szkoły Podstawowej w Gołańczy.

Ukończyła Pomorską Akademię Pedagogiczną. Od 2009 roku jest kierownikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wapnie.

Od 16 lat jest koordynatorem akcji letniej „Półkolonie -sport-uśmiech-zabawa” realizowanej na terenie Miasta i Gminy Gołańcz.. Od 2007 roku  jest sekretarzem Stowarzyszenia „Zdrowy styl” z siedzibą w Gołańczy. W 2011 roku została laureatką tytułu „Człowiek bez barier”, w 2017 r. została wyróżniona Herbem Powiatu Wągrowieckiego.

KATEGORIA UCZEŃ- GIMNAZJUM

Aleksandra Lipińska uczennica klasy IIIb

Uzyskała największy przyrost średniej ocen rocznych i wzorowe zachowanie.

Aleksandra rozwijała swoje umiejętności plastyczne, na przestrzeni lat odnosiła sukcesy w konkursach plastycznych. Systematycznie uczestniczyła w treningach piłki ręcznej, z drużyną zdobyła II miejsce w Mistrzostwach Rejonu w piłce ręcznej – grając na pozycji bramkarki.

Grzegorz Celiński

Absolwent Szkoły Podstawowej w Gołańczy.

Obecnie ekspert odpowiedzialny za przygotowanie i realizację eventów w grupie kapitałowej sektora energetycznego Veolia, poprzednio redaktor naczelny dwumiesięcznika korporacyjnego.

Ukończył Pomaturalne Studium Melioracji Wodnych w Poznaniu. Następnie ukończył studia filozoficzno - teologiczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu i Podyplomowe Studia w zakresie Public Relations na Uniwersytecie Ekonomicznym. Posiada też wykształcenie muzyczne w zakresie szkoły średniej w klasie fortepianu i organów. Od 32 lat jest organistą w Bazylice Farnej w Poznaniu.  Za swoje ważne osiągnięcie uznaje podjęcie inicjatywy renowacji zabytkowych organów Friedricha Ladegasta w Poznańskiej Farze, jedynego odrestaurowanego instrumentu tej klasy w Polsce. Jest inicjatorem i animatorem najdłużej trwającego charytatywnego cyklu: Farne Koncerty Organowe i Kameralne, w którym młodzi organiści od 28 lat, jako wolontariusze prezentują turystom muzykę organową, codziennie w lipcu i sierpniu.

Interesuje się fotografią. Cyklicznie uczestniczy w audycjach  Radio Poznań opowiadając o swoich podróżach muzycznych po Europie.

KATEGORIA UCZEŃ

Mateusz Bołżan uczeń klasy VI a

Uzyskał najwyższy przyrost średniej ocen rocznych. Uczestniczył w zajęciach dydaktyczno- wyrównawczych. Zachowanie Mateusza uległo znacznej poprawie, potrafił współdziałać w zespole. Pomocny w wielu sprawach. Właściwie reaguje w sytuacjach konfliktowych.

Magdalena Kusiak

Absolwentka  Gimnazjum w Gołańczy z 2005 r.  W 2013 roku obroniła tytuł magistra na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych - Planisty Gospodarki Przestrzennej, ukończyła studia podyplomowe na Politechnice Poznańskiej na Wydziale Maszyn Roboczych i Transportu – kierunek Inżynieria Ruchu i Planowanie Transportu. Od sierpnia 2013 r., pracuje w Zarządzie Transportu Miejskiego w Poznaniu, w Dziale Kontraktowania i rozliczania usług przewozowych.

W czasie wolnym lub na urlopie lubi:

• gotować i spotykać się z rodziną i znajomymi,
  • uczestniczyć w  koncertach i imprezach plenerowych,
  • podróże „małe i duże”  – najchętniej odwiedzam kierunki ciekawe geograficznie, z dala od  kurortów turystycznych. Zbiera i lubi dostawać pocztówki, a zdjęcia z podróży zawsze wywołuje.

KATEGORIA KOLEGA - GIMNAZJUM

Wiktoria Bielecka uczennica klasy IIIb

Zapewniała oprawę muzyczną na dyskotekach, festynach szkolnych. Aktywnie działała w radiu szkolnym, współorganizowała dzień chłopca w klasie.

Brała udział w akcjach charytatywnych, działała w szkolnym kole caritas. Bardzo zaangażowana w pomoc koleżeńską dla  uczniów. Podejmowała wiele działań na rzecz klasy. Wykazywała wrażliwość na potrzeby innych i niosła bezinteresowną pomoc.

Paweł Zmudziński

Absolwent Szkoły Podstawowej w Gołańczy z 1995 roku. W latach 1995-2000 uczęszczał do Technikum Rolniczego w Gołańczy. W 2006 ukończył studia z tytułem magister inżynier rolnictwa na Akademii Rolniczej w Poznaniu. Od roku 1996 wraz z rodziną prowadzi gospodarstwo rolne o profilu produkcji roślinnej i zwierzęcej.

KATEGORIA KOLEGA

Bartłomiej Mrozinski uczeń klasy IVa

Bartek chętnie pomaga koledze w pokonywaniu barier. Współorganizował uroczystości wewnątrzszkolne.

Pomagał koleżankom w przygotowywaniu gazetek klasowych, uczestniczył w akcjach charytatywnych. Wielokrotnie włączał się w akcje społeczne prowadzone na terenie szkoły.

Systematycznie wspierał uczniów w ramach pomocy koleżeńskiej. Reagował na dostrzeżone przejawy zła, przestrzegała zasad bezpieczeństwa, szanuje godność osobistą własną  i innych osób.

Marcin Rożek

Absolwent Gimnazjum w Gołańczy. W 2014 roku ukończył Politechnikę Poznańską Wydział Maszyn Roboczych i Transportu na kierunku mechanika i budowa maszyn w specjalności technika cieplna. Obecnie pracuje w Solaris Bus & Coach S. A. w Bolechowie jako Inżynier Serwisowy – Konstruktor. Interesuje się piłką nożną oraz nowoczesnymi technologiami.

KATEGORIA RODZIC

Kinga Chudzińska

Aktywnie uczestniczyła w przygotowaniach festynów szkolnych, Kiermaszu Świątecznego. Współfinansowała różne akcje szkolne. Pomagała w organizacji uroczystości klasowych, aktywnie działa w Radzie Rodziców

Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół w Gołańczy

KATEGORIA MECENAS SZKOŁY

Józef Lupa

Systematycznie wspiera działalność szkoły poprzez udzielanie pomocy w organizacji festynów oraz kiermaszów szkolnych.

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej