ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

KONKURS ZWIĄZANY Z OBCHODAMI VII ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się co roku w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W tym roku Dzień Tabliczki Mnożenia świętujemy 29 września i jest to już siódma edycja tego święta. Z tej okazji, w naszej szkole odbył się konkurs „MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”. Konkurs, który wyłonił „Mistrza Tabliczki Mnożenia” na poziomach klas piątych oraz szóstych, odbył się 27 września. Uczniowie zmierzyli się nie tylko z prostymi zadaniami związanymi z tabliczką mnożenia, ale także z bardziej skomplikowanymi iloczynami, które wymagały zastosowania praw matematycznych. Przy czym, 60 zadań należało rozwiązać w ciągu 15 minut!  Zwycięzcami tego konkursu są: Zuzanna Kierzek z klasy 5c oraz Martyna Wachowiak  z klasy 6b i one w tym roku szkolnym noszą tytuły „MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA”.

Konkurs zorganizowali nauczyciele matematyki: Hanna Kusz i Tomasz Rożek.

Dziękujemy za uczestnictwo w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!

Hanna Kusz