105. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Nasza Szkoła upamiętniła 105. rocznicę odzyskania niepodległości. Dla uczniów klas I-III uroczysta akademia odbyła się 9 listopada, a dla uczniów klas IV-VIII - 10 listopada. W tej drugiej akademii uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych Gołańczy: Burmistrz Miasta i Gminy GołańczMieczystaw Durski oraz przewodniczący Rady Miasta i Gminy Gołańcz - Karol Brzeziński, a także przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców - Joanna Marmurowicz.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił dyrektor Naszej Szkoły - Roman Bobrowski,  a po nim burmistrz Mieczysław Durski. Następnie, dyrektor szkoły wraz z jednym z trzecioklasistów ogłosili obchody Dnia Niepodległości, uderzając w okolicznościowy dzwon.

Nauczyciel historii, pan Andrzej Przybyłowicz, przedstawił prezentację "Droga Polski do niepodległości".

Uroczystości szkolne zakończył montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów klasy 3a, 3b i 3c pod kierunkiem nauczycielek: Eweliny Góreckiej, Marzeny Kolińskiej i Dobrochny Śramskiej. Panie również przygotowały scenografię.