KONKURS "MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA"

21 listopada 2023 r., w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny dla uczniów klas czwartych, piątych, szóstych, siódmych i ósmych "MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA". Konkurs nawiązuje do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, akcji eduakcyjnej, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Uczniowie zmierzyli się nie tylko z prostymi zadaniami związanymi z tabliczką mnożenia, ale także z bardziej skomplikowanymi iloczynami, które wymagały zastosowania praw matematycznych, a siódmoklasiści zmierzyli się z zastosowaniem tabliczki mnożenia w zadaniach tekstowych.  Wszystkie zadania należało rozwiązać w ciągu 15 minut!

Wyniki zostaną podane wkrótce.

Konkurs zorganizowali nauczyciele matematyki:  Maria Hurnik, Hanna Kusz, Tomasz Rożek i Danuta Zaranek.