10 października – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

W tym dniu, w naszej szkole odbyły się zajęcia z pedagogiem szkolnym poświęcone temu, jak ważne obok zdrowia fizycznego, jest zdrowie psychiczne. Zajęcia miały na celu pokazanie czym są emocje, jak sobie z nimi radzić oraz jak ważne jest aktywne spędzanie czasu wolnego. Uczniowie klas młodszych wykonali karty pracy oraz plakaty na temat: ,,Jak aktywnie spędzać czas wolny?” Uczniowie klas starszych aktywnie zaangażowali się w tematykę zdrowia psychicznego poprzez rozmowę, pracę w parach i grupach. Stworzyli plakaty na temat ,,Współczesne zagrożenia wśród młodzieży”, rozmawiali na temat: radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz czynników, które mogą uchronić młodą osobę przed depresją, podawali pomysły na temat spędzania czasu w taki sposób, dzięki któremu zachowamy dobrą kondycję psychiczną. Zarówno młodsze klasy jak i starsze wiedzą, że nie są same ze swoimi problemami i gdzie mogą udać się po pomoc.

Pedagog szkolny: Beata Okuniewska-Kryskowiak