Nasza pracownia

Od września sala 28 nosi nazwę Laboratorium Przyszłości.

Odbywają się tam zajęcia techniczne, rękodzielnicze, robotyka i programowanie.

Wyposażenie pracowni stanowi drukarka 3d, zestaw do nagrywania (m.in. kamera, mikrofon, mikroport), roboty Photon, ClassVR- wirtualne laboratorium przedmiotowe, zestawy LEGO education SPIKE Prime oraz LEGO Education BriQ Motion,

a także kilkanaście zestawów różnych klocków konstrukcyjnych.

Do realizacji projektów technicznych mamy 8 zestawów Cool Tool Education Unimat.

Z każdego z nich uczniowie zbudowali tokarkę, szlifierkę, wyrzynarkę i wiertarkę.

Przy pomocy tych maszyn obrabiają zakupione listwy, sklejkę i walce drewniane.

Do dyspozycji mają również inne pomoce potrzebne do obróbki drewna: od stołu warsztatowego, po gwoździe.

W pracowni uczymy podstaw szycia, haftu, tkactwa i szydełkowania. Mamy maszyny do szycia, druty, szydełka, krosna

i wszelkie potrzebne drobiazgi. Zapas wełny, włóczki, muliny, nici oraz tkaniny, dzianiny, filc i materiały pasmanteryjne pozwolą zrealizować różne rękodzielnicze projekty.

Wyposażenie pracowni wykorzystywane jest również na przedmiotach przyrodniczych. Zakupione zestawy umożliwiają realizację projektów dotyczących mechaniki, elektryczności, siły i ruchu, magnetyzmu i konstruowania prostych maszyn.

Z zakupionych pomocy mogą korzystać uczniowie z różnych grup wiekowych.

To tylko najważniejsze elementy wyposażenia, które zostało w całości zakupione z dofinansowania przyznanego  ramach programu „Laboratoria Przyszłości” w kwocie 156 tys. zł.

Bogna Olejniczak