LIGA MATEMATYCZNA MAŁY MISTRZ

R E G U L A M I N

EDYCJI    KONKURSU  LIGI    MATEMATYCZNEJ   „ MAŁY  MISTRZ”

DLA   UCZNIÓW   KLAS    II   I   III     SZKOŁY     PODSTAWOWEJ

MIASTA  I   GMINY    G O Ł A Ń C Z

rok szkolny  2014  /  2015

1. Konkurs Liga Matematyczna „ Mały Mistrz ” przeznaczony jest dla uczniów klas II i III Szkół    Podstawowych  Miasta  i  Gminy  G o ł a ń c z.
  2. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów klas II i III, wdrażanie do samodzielnej pracy i doskonalenie własnych metod uczenia się oraz poszukiwania nowych sposobów rozwiązań zadań tekstowych.
  3. Konkurs  Liga Matematyczna „ Mały Mistrz ” został podzielony na dwa etapy : etap I – eliminacje oraz etap  II - finał. Eliminacje trwają od października 2014 roku do końca  maja 2015 roku.  Na początku każdego miesiąca – począwszy od 1 października 2014 roku – będą publikowane zestawy zadań   na stronie internetowejwww.golancz.pl, link: OŚWIATA/METODYK oraz  www.zsgolancz.szkolnastrona.pl
  4. Zestaw zadań tekstowych uczniowie rozwiązują samodzielnie w domu. Każda praca powinna być napisana na papierze w kratkę, format A 4 i zawierać dane ucznia: nazwisko, imię, klasa, nazwa szkoły. Wydruki komputerowe zadań  oraz prace o niskiej jakości estetycznej - będą otrzymywały minimalną  liczbę punktów, adekwatną do włożonego wysiłku ucznia. Prace pisane zespołowo tzw.  plagiaty – będą odrzucane.
  5. Prace zawierające rozwiązania zadań - uczniowie dostarczają w kopertach  do sekretariatu Zespołu Szkół w Gołańczy, ul. Klasztorna 3 - z dopiskiem Mały Mistrz oraz imieniem i nazwiskiem  uczestnika konkursu.
  6. Termin składania prac :  do  25  dnia każdego miesiąca  / nieterminowe złożenie pracy wiąże się z utratą punktów /. Za każde rozwiązanie zadania  uczeń może otrzymać  0 – 3 punkty.
  7. Do finału Ligi matematycznej zostaną zakwalifikowani uczniowie, którzy uzyskają  powyżej  92 %  sumy punktów zdobytych  przez ucznia we wszystkich etapach konkursu, tj. od miesiąca października 2014 roku do końca maja 2015 roku. Finał odbędzie się w  Zespole Szkół  w Gołańczy w miesiącu czerwcu 2015 roku.
  8. Wszelkie sprawy, o których nie mówi regulamin  rozstrzyga Organizator.
  9. Organizatorem konkursu Liga Matematyczna „ Mały Mistrz ” jest mgr Zenobia Buksakowska, a doradcą metodycznym   mgr  Eugeniusz  Hańczuk.