KOŁO RODZIN POWSTAŃCZYCH

Koło Rodzin Powstańczych przy Zespole Szkół w Gołańczy powstało 30 grudnia 2008 roku.

W 90. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego członkowie rodzin powstańców zjawili się w naszej Szkole, aby obejrzeć zainscenizowaną przez uczniów rekonstrukcję wydarzeń związanych z wyzwalaniem Gołańczy. Goście obejrzeli  wystawę pamiątek powstańczych. Właśnie  tym dniu zawiązało się  Koło Rodzin Powstańczych w składzie:

1.  Karol Grenda - prezes
  2. Emilia Należyta - wiceprezes
  3. Włodzimierz Kowalski
  4.  Jan Kowalski
  5.  Tadeusz Kowalski
  6.  Wiesława Szmidel
  7.  Anna Domagalska
  8. Maciej Buksakowski
  9. Stanisław Zieliński
  10.  Marek Krajewicz
  11.  Barbara Biskupska
  12. Dorota Dombka
kokarda narodowa

Oprócz wymienionych członków koło ma również wielu sympatyków, którzy uczestniczą w spotkaniach.

Koło Rodzin Powstańczych sprawuje patronat nad salą im. Powstańców Wielkopolskich Ziemi Gołanieckiej.

Mamy świadomość, że nie udało się nam dotrzeć do wszystkich członków rodzin powstańców.

Dlatego też zwracamy się z prośbą o kontakt i wszelkie informacje na temat uczestników Powstania Wielkopolskiego

i członków Ich rodzin.