REGULAMIN PRZYZNAWANIA

NAGRODY WAWRZYNEK

1. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ppłka W. Kowalskiego w Gołańczy  ustanawia Nagrodę Wawrzynek zwaną dalej

„nagrodą".

2. Nagroda przyznawana jest w kategoriach :

• Absolwent
  • Uczeń
  • Kolega
  • Sportowiec
  • Rodzic
  • Mecenas Szkoły

3. Nagrodę w kategorii Absolwent otrzymuje uczeń, który:

• w całym cyklu kształcenia uzyskiwał średnią ocen końcoworocznych powyżej 5,0 i wzorową ocenę zachowania,
  • reprezentował szkołę w konkursach, zdobywając tytuł laureata na szczeblu powiatu, województwa, kraju.
  • uzyskał wysoki wynik egzaminu.

Kryterium oceny stanowi średnia ocen końcoworocznych z trzech lat, lokaty w konkursach i wynik egzaminu, jeśli jest znany.

4. Nagrodę w kategorii Uczeń może otrzymać uczeń, który:

• uzyskał najwyższy przyrost średniej ocen końcoworocznych w stosunku do poprzedniego roku szkolnego,
  • otrzymał wzorową ocenę zachowania,
  • podejmuje dodatkowe zadania na rzecz własnego rozwoju.

Kryterium oceny stanowi różnica średniej końcoworocznej, ocena zachowania i opinia członków Klasowego Zespołu Nauczycielskiego.

5. Nagrodę w kategorii Kolega otrzymuje uczeń, który:

• podejmuje działania na rzecz klasy i szkoły,
  • wykazuje się wrażliwością na potrzeby innych,
  • pomaga koleżankom i kolegom w trudnych sytuacjach,
  • cieszy się szczególnym uznaniem koleżanek i kolegów.

Kryterium oceny stanowią działania wskazane we wniosku KZN oraz samorządu klasowego i szkolnego.

6. Nagrodę w kategorii Sportowiec  otrzymuje absolwent Szkoły, który:

• uzyskiwał wysokie wyniki w zawodach sportowych,
  • godnie reprezentował szkołę,
  • systematycznie uczestniczył w treningach i pozalekcyjnych zajęciach sportowych,
  • umiejętnie łączył obowiązki ucznia i sportowca, osiągając wyniki w nauce odpowiednie do swoich możliwości,
  • uzyskał co najmniej dobrą ocenę zachowania,
  • cieszy się uznaniem wśród koleżanek i kolegów.

Kryterium oceny stanowią lokaty uzyskane w zawodach, frekwencja na treningach i pozalekcyjnych zajęciach sportowych, średnia ocen, ocena  zachowania, opinia nauczyciela wychowania fizycznego, drużyny, klasy.

7. Nagrodę w kategorii Rodzic otrzymuje osoba, która:

• inicjuje działania na rzecz klasy, do której uczęszcza dziecko oraz na rzecz szkoły,
  • angażuje się w realizację tych działań,
  • współpracuje z nauczycielami, wspierając ich w działaniach edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych.

Kryterium oceny stanowią działania opisane we wniosku wychowawcy i Klasowej Rady Rodziców.

8. Nagrodę w kategorii Mecenas Szkoły otrzymuje osoba fizyczna lub instytucja, która:

• wspiera działalność Szkoły Podstawowej  w Gołańczy w formie pomocy rzeczowej lub finansowej,
  • podejmuje działania na rzecz udoskonalenia bazy dydaktycznej,
  • podejmuje działania na rzecz uczniów osiągających wybitne wyniki nauczania,
  • podejmuje działania charytatywne na rzecz potrzebujących uczniów.

Kryterium oceny stanowi wartość przekazanej pomocy rzeczowej i finansowej oraz działania opisane we wniosku.

9. O przyznanie nagrody w poszczególnych kategoriach wnioskować może Dyrektor Szkoły, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski.

10. Nagrodę przyznaje Kapituła Nagrody Wawrzynek. Do udziału w pracach kapituły Dyrektor Szkoły w porozumieniu ze Szkolną Radą Rodziców zaprasza przedstawicieli nauczycieli, rodziców, samorządu uczniowskiego i ewentualnych fundatorów stypendiów.

11. Obrady Kapituły są protokołowane.

12. Nagroda przyznawana jest na koniec roku szkolnego.

13. Laureat nagrody otrzymuje statuetkę oraz dyplom i ewentualnie jednorazowe stypendium.

14. Nazwisko laureata wpisywane jest do Księgi Wawrzynków.